Šī tīmekļa vietne ir paredzēta lietošanai Latvijas Republikas iedzīvotājiem.

pirmdiena, 2014. gada 29. decembris

Ātrie kredīti ar GPL likmi

Reāli ir tā, ka nav vērts ņemt vērā GPL likmi, jo tas ir īstermiņa pakalpojums. GPL ir gada procentu likme, bet ātro kredītu normāli cilvēki neizmanto gada garumā vai izmanto no tādiem aizdevējiem, kuri piedāvā ātro kredītu gada garumā, bet ar ikmēneša maksājumiem. Šādos gadījumos gan var izvērtēt gada procentu likmi.


Ātrais kredīts uz 30 dienām vai nedaudz ilgāk ir definējams, kā īstermiņa pakalpojums un no tā izriet, ka nav korekti skatīt gpl likmi. GPL formula vēsturiski tika veidota, lai salīdzinātu banku aizdevumus, kuru atdošanas termiņš ir virs viena gada. Ātrajiem kredītiem šī formula nav pielāgota, kā rezultātā tā rada maldinošu priekšstatu un nav korekti izmantojama, lai salīdzinātu pakalpojumus.
Ja visi satraucas par ātro kredītu gpl likmi, tad šiem cilvēkiem vajadzētu satraukties arī par taksometru izmaksām gada garumā, auto nomas izmaksām gada garumā un līdzīgiem īstermiņa pakalpojumiem, kurus neviens neizmanto gada garumā, bet neilgam laikam.

Labs piemērs ir auto noma. Auto nomu parasti izmanto dažām nedēļām vai mēnešiem. Iemesli, kāpēc tiek izmantota auto noma – personīgais auto atrodas servisā, atvaļinājums, personīgais auto ir pārdots, svarīga biznesa tikšanās. Tas nozīmē, ka auto nomas pakalpojumi tiek izmantoti tikai dažas dienas, nedēļas vai mēneši. Ja mēs apskatītu auto nomas pakalpojumu izmaksas gadu garumā, tad tās būtu iespaidīgas. Tas pats ir ātrajiem kredītiem. Atšķirība ir tajā, ka citi īstermiņa pakalpojumi netiek tik plaši apspriesti, bet ātrie kredīti pat pārāk bieži.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru