Šī tīmekļa vietne ir paredzēta lietošanai Latvijas Republikas iedzīvotājiem.

sestdiena, 2015. gada 7. februāris

Svarīgākie faktori izvēloties ātros kredītus

Tāpat kā pērkot, jebkuru, lietu vai pakalpojumu, ir vairāki faktori, pēc kuriem Jūs vadāties. Piesakoties ātrajam kredītam arī ir vairāki faktori, pēc kuriem vajadzētu vadīties, lai iegūtu labāko iespējamo piedāvājumu.
  • Pirmais kredīts bez procentu maksas

Šobrīd jau gandrīz visi ātro kredītu izsniedzēji saviem klientiem pirmo kredītu izsniedz bez procentu maksas, tas nozīmē, cik aizņemies, tik arī atdod. Tomēr joprojām ir sastopami daži aizdevēji, kuri nepiedāvā šādu iespēju, kā arī ir svarīgi pārliecināties, cik lielu summu katrs aizdevējs piedāvā aizņemties bez procentu maksas.

  • Akcijas un īpašie piedāvājumi

Visi ātro kredītu izsniedzēji Latvijā saviem klientiem piedāvā dažādas akcijas, lojalitātes programmas un bonusus. Ir svarīgi aplūkot šos piedāvājumus un kredīta izsniedzēja izvēlē vadīties arī pēc tā, cik bieži un kādas akcijas un bonusus piedāvā konkrētais aizdevējs.

  • Kredīta summa un termiņš

Viens no vissvarīgākajiem faktoriem ātro kredītu izvēlē ir kredīta izsniedzēja piedāvātā kredīta summa un termiņš, uz kādu tas tiek izsniegts. Pārsvarā visi aizdevēji ātro kredītu izsniedz uz termiņu līdz 30 dienām, bet pēdējā laikā ir parādījušies aizdevēji, kuri izsniedz ātro kredītu uz termiņu līdz 40 dienām. Arī maksimāli pieejamās ātro kredītu summas ir stipri atšķirīgas katram aizdevējam individuāli.

  • Atmaksas termiņa pagarināšana

Lai arī pārliecinoši lielākā daļa no Latvijas ātro kredītu aizdevējiem piedāvā saviem klientiem aizdevuma atmaksas termiņa pagarināšanu, ir arī daži aizdevēji, kuri nepiedāvā šādu opciju. Lietderīgi noskaidrot, cik reizes ir iespējams pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu, jo daži aizdevēji piedāvā tikai dažas reizes pagarināt aizdevuma atmaksu, kamēr citi aizdevēji piedāvā šo pakalpojumu tik reizes, cik klientam ir nepieciešamas.

Atbildīga aizņemšanās

Pirms pieteikšanās kredītam vajadzētu izvērtēt savas spējas kredītu laicīgi atmaksāt, nevajadzētu aizņemties, ja nav pārliecība, ka tik tiešām varēsiet kredītu atgriezt aizdevējam. Aizņemties vajadzētu tikai gadījumos, kad nav citas iespējas tikt pie finanšu līdzekļiem, nevajadzētu aizņemties ātros kredītus, lai dzēstu kādas citas parādsaistības. Tāpat jāatceras, ka nav īsti labi aizņemties, ja personīgā budžeta izdevumi pārsniedz 30 procentus no visa budžeta.