Šī tīmekļa vietne ir paredzēta lietošanai Latvijas Republikas iedzīvotājiem.

otrdiena, 2016. gada 23. februāris

Kredītlīnija priekš uzņēmuma

Katram no mums galvā ir reiz iezagusies doma par savu uzņēmumu. Ja ne tagad, tad varbūt kaut kad iepriekš vai viss ir tikai priekšā. Lai kas darbotos un strādātu, ir nepieciešama nauda. Un neiet runa par mazajām summām vien. Bet kur ņemt šo naudas summu? Kredītlīnija ir izdevīgākais risinājums. Kredītlīnija piedāvā pakalpojumus uzņēmumiem, taču arī privātpersonām atradīs risinājumu, piemēram, kredītkartes, kas strādā pēc principa līdzīgi kā kredītlīnija.

Kāpēc to izmantot?Kredītlīnijas viena no priekšrocībām ir tās termiņš, kas parasti ir pietiekami garš. Nav obligāti jāizmanto visa kredītlīnijas summa. Kredītlīnija ir pieejama eiro, jo Latvijā oficiālā valūta ir EIRO. Ir iespēja arī mainīt kredītlīnijas dzēšanas termiņu pēc individuāla pieprasījuma, kā arī summa tiek atdota termiņa beigās, bet, ja ir radusies iespēja samaksāt summu ātrāk, tad to var atdot arī pirms termiņa beigām, taču citreiz gadās otrādi – rodas problēmas atmaksāt summu, bet tāpēc ir iespēja termiņu pagarināt, lai vēlāk var atdot visu summu.

Uzņēmumiem kredītlīnija ir ļoti pretimnākoša un noderīga. Tādā gadījumā ir iespēja iegādāties preces, kuras nav iespējams iegādāties ar pēcapmaksu. Iespējams piedāvāt labākus apmaksas noteikumus klientiem, un, kā jau pie citam bankām, ir nepieciešams nodrošinājums, bet šeit par nodrošinājumu var būt ne tikai kustamie vai nekustamie īpašumi, bet arī vērtspapīri, dārgmetālu, galvojuma vēstule.

Bet ar ko vēl īpaša ir kredītlīnija?

Visi zina, cik dārgs ir laiks ikvienam cilvēkam, tāpēc kredītlīnija nodrošina iesnieguma izskatīšanu uzreiz pēc tā uzrakstīšanas un naudu ieskaita ļoti īsā laika posmā. Tiek nodrošināta palīdzība dokumentu noformēšanā, ja ir nepieciešams.

Kredīta atmaksa notiek automātiski no līdzekļiem norēķinu kontā, tāpēc šī kredītlīnija automātiski atmaksājas, tiklīdz uzņēmumam tiek ieskaitīti papildus līdzekļi.

Trīs galvenie kredītlīnijas nosacījumi ir šādi:

  • Maksimālā summa ir atkarīga no uzņēmuma peļņas, stabilitātes, kredītlīnijas ņemšanas mērķa;
  • Atmaksāšanas termiņš ir daži gadi, taču, ja nepieciešams, var to pagarināt, turpinot maksāt procentus;
  • Atmaksa notiek beigās, bet jebkurā brīdī var atmaksāt brīvos līdzekļus un izmantot atkārtoti, kad rodas vajadzība.
  • Par kredītlīnijas noformēšanu ir un nav jāmaksā tikai, jo tas ir atkarīgs no izvēlētā aizdevēja vai bankas.

Taču kā pieteikties kredītlīnijai?

Tas ir iespējams gan ierodoties bankā/aizdevēja iestādē, gan izpildot pieteikuma formu interneta mājaslapā vai sazinoties caur telefonu. Ieteicams izvēlēties kredītlīniju, jo viņai ir viena ļoti svarīga priekšrocība – pat kredītlīnijas darbības periodā, var paņemt to vēlreiz, tādējādi visu kredītlīnijas izmantošanas laiku uzņēmumam būs pieejami visi līdzekļi.