Šī tīmekļa vietne ir paredzēta lietošanai Latvijas Republikas iedzīvotājiem.

trešdiena, 2016. gada 20. aprīlis

Aizdošana saviem draugiem

Aizdodot savu naudu, jūs riskējat ar savu un savas ģimenes labklājību. Draugs jums palūdz aizdot un jūs jūtat spiedienu, nevarat īsti atteikt un aizdodat naudu. Pēc tam jums ir jādomā vai neesat pieļāvis kļūdu vai saņemsiet šo naudu atpakaļ.

No otras puses, cilvēks kurš aizņemas arī var justies ļoti nepatīkami, jo viņam ir jālūdz palīdzība draugam. Ir liela atšķirība starp palīdzību uznesot pa trepēm jauno ledusskapi vai aizdot naudu šim ledusskapim. Mēs lūdzam citam cilvēkam mums uzticēties un dot to, ko šis cilvēks ir nopelnījis smagi strādājot. Risks ir ļoti liels. Risks nevis naudas atdošanai, bet draudzības dinamikas maiņai.

Ļoti daudzi cilvēki ir pieņēmuši sev uzskatu, draugiem un paziņām naudu neaizdot. Šādi varat izvairīties no, potenciālajām, problēmām. Bet pie tā ir jāpieturas, nevarat atteikt vienam un aizdot citam, tuvākajam draugam. Ja esat pieņēmis šādu uzskatu, tad pie tā ir stingi jāturas. Pretēji jūs riskējat ar to draugu kam aizdevāt un ar visiem tiem, kam atteicāt.

Izvērtēt vai aizdot naudu draugam ir liels lēmums, tāpat kā lūgums par aizdevumu no drauga. Abas puses uzņemas risku, abas puses pieņem lēmumu, bet tikai aizdevējs var izlemt ko darīt. Draudzība nedrīkst būt par noteicošo faktoru šī lēmuma pieņemšanā. Jūs zināt ar kādu cilvēku runājat, bieži, cilvēki ir jau iepriekš pierādījuši ka uz viņiem paļauties nevar. Šādā gadījumā jūsu lēmums ir skaidrs, bet tas ir draugs, kas lūdz un atteikt nav viegli.

Katra draudzība ir atšķirīga. Ir draugi kuri aizdos nedomājot. Ja tā ir patiesa uzticība un tā ir abpusēja tad tas ir lieliski, bet lētticība var izmaksāt ļoti dārgi.