Šī tīmekļa vietne ir paredzēta lietošanai Latvijas Republikas iedzīvotājiem.

piektdiena, 2016. gada 15. jūlijs

Labdarība – ko es varu darīt


  • Atdodiet savas nevajadzīgās mantas Latvijas Sarkanajam Krustam.

Ja Jums ir bērni, Jūs noteikti zināt, ka par mazu palikušo apģērbu var novalkāt brāļi un māsas. gluži tāpat, ja neviens mazais nestāv rindā, varat apģērbu nodot labdarības iestādēm, piemēram, Latvijas Sarkanā Krusta humānās palīdzības punktos. Pieņem arī pieaugušo drēbes, rotaļlietas, grāmatas, bērnu ratus un citas sadzīves lietas.

  • Vecās segas un dvieļus nododiet dzīvnieku patversmēm.

Ja Jums vairs nepatīk kāds pleds, gultas pārvalks, sega, sazinieties ar tuvāko dzīvnieku patversmi. Tā kā suņi un kaķi nevērtē mantas pēc to krāsas vai nolietojuma pakāpes, droši varēsiet uzdāvināt tās viņiem. Pie reizes pajautājiet, vai varat ziedot arī pārtiku – bieži vien taču ledusskapī aizkavējies vēl tīri labs siera vai desas gabals, kam nesen beidzies derīguma termiņš. Neesmu pati jautājusi, bet iesaku pārbaudīt.

  • Vediet pastaigās patversmes suņus.

Dzīvniekiem patversmēs ir vientuļi – viņi tāpat kā cilvēki meklē sev draugu. Pat ja nevarat atļauties turēt mājās suni, izvediet to pastaigā. Kontaktējieties ar tuvākajām dzīvnieku patversmēm savā pilsētā vai rajonā; uzziņas internetā, vietējā bibliotēkā, laikrakstā.

  • Adoptējiet dzīvnieku.

Patversmē nokļūst dzīvnieki, kuri palikuši bez mājām. Tā būs īsta labdarība, ja nolemsiet mīluli noskatīt tieši tur un ja Jums nav svarīgi sugas apliecinājumi dokumentos.

  • Piesakieties aprūpēt dzīvniekus.

Jūs varat būt gan zirgu, gan suņu vai kaķu kopējs – lūkojieties pēc tuvākās dzīvnieku uzturēšanas vietas savā apkaimē.

  • Apkopiet vecus cilvēkus vai vienkārši palīdziet viņiem ikdienas darbos.

Ja kaimiņos ir gados veci ļaudis, piedāvājiet viņiem savu palīdzību. Kopējiem parasti vajadzīga īpaša apmācība, bet rutīnas darbi (iepirkšanās, mājas uzkopšana) varētu būt Jūsu ieguldījums labdarībā.

  • Brīvprātīgais darbs.

Parasti gan brīvprātīgo palīgu darbu nevērtē kā sociālu palīdzību – Jūs paši gūstat interesantas iemaņas (valodu zināšanas, dažādas prasmes), īpaši, ja piesakāties darbam ārzemēs. Taču var uztvert šo nodarbi arī par labdarības akciju – kāpēc gan ne?

  • Ziedojumu kastes un bezmaksas tālruņi ziedojumiem.

Metiet sīknaudu lielveikalos izliktajās kastītēs; šad tad piezvaniet pa ziedojumu tālruņiem. Summas – tīri simboliskas.