Šī tīmekļa vietne ir paredzēta lietošanai Latvijas Republikas iedzīvotājiem.

trešdiena, 2016. gada 3. augusts

Ko darīt, ja ir grūti veikt kredīta ikmēneša maksājumus?

Daudzi aizdevēji piedāvā iespēju paņemt kredītu brīvdienas. Īpaši izdevīgi tas būtu situācijās kur esat zaudējuši darbu, šādi varat atrast jaunu un tad turpināt maksājumus kā iepriekš. Kredītu brīvdienas var būt dažādas un to ilgums ir atkarīgs no aizdevēja piedāvājuma. Tās var būt tādas, ka noteiktu laiku jūs nemaksājat neko vai arī jums var nākties maksāt aizdevuma procentus. Par šo pakalpojumu var tikt arī iekasēta papildus samaksa.

Cits variants ko piedāvā daži aizdevēji ir pārskatīt jūsu atmaksas grafiku. Šādi ir iespēja paildzināt aizdevuma atmaksu, paralēli samazinot ikmēneša maksājumus. Šeit gan ir jārēķinās ar to, ka pagarinot atmaksas laiku, jūs palielināsiet arī atmaksājamo procentu apjomu, tātad jums nāksies atmaksāt aizdevējam vēl vairāk naudas.

Lai arī aizdevēji var piedāvāt arī citus veidus kā cīnīties ar esošo situāciju un izvairīties no problēmām, pats galvenais ir saziņa ar pašu aizdevēju. Ja jūs jau laicīgi kontaktēsieties ar aizdevēju, jums ir daudz lielākas iespējas panākt abpusēji izdevīgu vienošanos. Bet, ja centīsieties paši risināt situāciju līdz brīdim kad aizdevējs jau pats jums zvana, iespējas var nedaudz samazināties, jo aizdevējs jau var būt nodevis jūsu lietu parādu piedziņai un tamlīdzīgi. Ja jums ir sarežģījumi konkrēti vienu mēnesi, tad varat lūgt aizdevējam iespēju vienkārši atlikt šo vienu maksājumu uz kādu brīdi, parasti aizdevēji tam piekrīt. Šādi varat arī izvairīties no sodiem par kavējumu.
Saziņa ar aizdevēju ir pirmais un galvenais solis, lai izvairītos no nopietnām problēmām ne tikai ar aizdevēju, bet arī ar parādu piedzinējiem un tamlīdzīgām instancēm.