Šī tīmekļa vietne ir paredzēta lietošanai Latvijas Republikas iedzīvotājiem.

piektdiena, 2016. gada 25. novembris

Gada pārskats

Gadā pārskats ir nepieciešams, lai varētu izsekot uzņēmuma darbībām. Piemēram to cik daudz uzņēmums ir nopelnījis kopsummā, uzņēmuma neto apgrozījums, kā arī uzņēmuma gada pārskatā iz redzams iepriekšējā gada vidējais darbinieku skaits. Gada pārskatā tiek uzrādītā informācija par finanšu darbībām, to, kur un cik daudz uzņēmums ir pircis preces vai pakalpojumus. Kompānijas peļņa katru mēnesi tiek uzrādīta gada pārskatā. Protams informācija par vispārēju biznesa attīstību un raksturojumu ir jāuzrāda gada pārskatā. Ja tev ir nepieciešama informācija par to, kā jāveido un no kā sastāv gada pārskats, tad turpini lasīt.

Gada pārskata galvenais mērķis ir pārliecināties vai konkrētais uzņēmums nav veicis negodīgas darbības pret valsti. Tai skaitā arī ēnu ekonomika. Gada pārskats ir jāveido gandrīz visām organizācijām un uzņēmumiem, ar dažiem izņēmumiem, kā piemēram zemnieku un zvejnieku saimniecības, kā arī individuālos uzņēmumus, kuru gada ieņēmumi nav lielāki par 64 000 EUR. Protams, ka gada pārskatam ir jābūt par visiem 12 mēnešiem, un parasti tas sakrīt ar kalendāra gadu.

Ja ir nepieciešama papildus informācijas uzrādīšana, to ir iespējams iesniegt gada pārskata pielikumā. Parasti sagatavoto gada pārskatu ir jāpārbauda personai, kas ir zvērināts revidents vai zvērinātu revidentu komercsabiedrība atbilstoši Latvijas valsts likumam. Tad par tavu uzņēmumu ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc gada pārskata apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām iesniedz, nosūta pa pastu vai elektroniski, vai ar kurjeru, to Valsts ieņēmumu dienestā un Uzņēmumu reģistrā. Uzņēmumiem, kuru darbības apjoms pārsniedz šī likuma 24. panta otrajā daļā minētos kritērijus, un koncerna mātes uzņēmumiem. Pārskats jānosūta ne vēlāk kā septiņus mēnešus pēc pārskata gada beigām.