Šī tīmekļa vietne ir paredzēta lietošanai Latvijas Republikas iedzīvotājiem.

otrdiena, 2017. gada 3. janvāris

Vai ekonomiku var paredzēt?

Zinot to, ka ekonomisko situāciju nevar paredzēt, kā piemēram šodien tavs uzņēmums var būt vērtīgs un ienākumus nesošs, taču pēc mēneša, kāda pasaules notikuma vai traģēdijas dēļ, tavs uzņēmums var ciest milzīgus zaudējumus ar to secinot, ka neviens nav pasargāts. Ierobežotība skar gan nabadzīgus cilvēkus, gan arī visturīgākos un bagātākos uzņēmējus. Izmaiņas ekonomikā ir jūtamas kā bagātās valstīs, tā arī nabadzīgās.

Lielās ekonomikas svārstībās, galvenie cietēji parasti ir vidusmēra pelnošie iedzīvotāji, valsts ierēdņi un iedzīvotāji, kas iztiek no sociālajiem pabalstiem. Galvenās ekonomikas problēmas parasti sākās tad, kad piedāvājums ir pārāk liels, taču pirktspēja ir maza, kas rezultātā rada cenu samazinājumu un uzņēmēji cieš zaudējumus. Otrādāk ir tad, kad pirktspēja ir liela, taču piedāvājums ierobežots, tad cenas tiek palielinātas, spekulanti vai uzņēmēji pelna vairāk, taču iedzīvotājiem ir ierobežoti resursi un nākas par precēm izdot vairāk naudas. Galvenokārt ekonomika sākās tur, kur preču un pakalpojumu augošās vajadzības saduras ar resursu ierobežotību.

Lai attīstītu valsts ekonomisko situāciju, ir jāsāk ar pašvaldībām. Katrā pašvaldībā ir nepieciešams kaut kāds veids kā kaut ko ražot. Kolīdz tu vari ražot savu produktu, tad pašvaldības labklājība palielinās, nodokļi valstī tiek iekasēti vairāk un kopējā labklājība valstī aug. 2016. gadā valsts ierēdņi īsteno nepareizo taktiku ekonomikas stabilizēšanai. Tā vietā, lai atbalstītu un motivētu topošos uzņēmējus, tie aizņemas finansiālus līdzekļus no Eiropas fondiem, kas būs arī jāatmaksā. Šāda ekonomikas balstīšana, nopietno problēmu tikai pārceļ un nākamajai valdībai, joprojām jāmēģina tikt galā ar šādu problēmu, tikai tagad ekonomiskā problēma ir krietni vien palielinājusies.