Šī tīmekļa vietne ir paredzēta lietošanai Latvijas Republikas iedzīvotājiem.

Atbildīga aizņemšanās

Aizņemšanās vienmēr ir solis kurš ir ļoti rūpīgi jāapdomā. Ja mēs aizņemamies bezatbildīgi, pārsteidzīgi varam radīt ļoti nopietnas problēmas gan finansiālā ziņā gan arī savā privātajā dzīvē. Aizņemoties mēs apņemamies atmaksāt attiecīgo naudas summu noteiktajā laikā un, ja to neizdarām tad apņemamies sadzīvot ar atrunātajām sekām. Ne vienmēr mums viss izdodas tā kā tas tika plānots, tāpēc mums ir jāapsver šis solis tā, lai sarežģījumu gadījumā mēs būtu tādā situācijā ka ir citas iespējas kā šo situāciju risināt.

Kāpēc aizņemties atbildīgi?

Šajā gadījumā runa nav tikai par kredītu ņemšanu no bankām vai citām kredītu iestādēm, aizņemšanās ir iespējama arī no draugiem un paziņām. Protams, aizņemoties kredītu kādā iestādē, mēs zinām kādas sekas mūs sagaida tad, ja nevarēsim kredītu atmaksāt laikā, taču aizņemoties no draugiem mēs riskējam pat vairāk. Muļķīgu iemeslu dēļ aizņemoties naudu no draugiem un tad sākot grūto atmaksas procesu mēs varam nesabojāt savu kredītu vēsturi, bet mēs varam zaudēt draugus un sabojāt attiecības uzreiz ar daudziem cilvēkiem. Ja pievilsim draugu šajā jautājumā, šī ziņa izplatīsies arī tālāk un mūsu attiecības arī ar pārējiem draugiem var krietni pasliktināties. Šādi, pat nelielas naudas summas dēļ, mēs varam zaudēt ļoti daudz.

Protams, aizņemoties kredītu, mēs varam radīt sev lielas problēmas, varam nonākt pastāvīgā kontaktā ar parādu piedzinējiem, ar dažādām iestādēm kas vēlas no mums šo parādu piedzīt. Katru dienu mums zvanīs un rakstīs parādu piedzinēji kuri mūs informē par sekām kas būs, ja neatmaksāsim parādu noteiktajā laikā. mūsu dzīvē ienāks ļoti liels stresa un satraukumu daudzums. Mēs pārdzīvosim, jo visu laiku ir jādomā par šo parādu, jāmeklē iespējas to atmaksāt. Un tās ir tikai psiholoģiskās sekas, ir arī reālas sekas, sankcijas kas var ietekmēt mūsu dzīvi. Ja mums ir izveidojušies parādi, mēs vairs nevarēsim aizņemties citus kredītus, mūsu iespējas var tikt ierobežotas arī citās jomās, piemēram, mums var tikt atteikti dažādi pakalpojumi un iespējas.

Kredītvēsture

Mūsdienās, kredītu vēsture ir ļoti nozīmīga. Šis aspekts var dažādām instancēm parādīt mūsu finansiālās iespējas, tāpēc pat televīzijas pieteikšana var būt apgrūtināta. Mēs nevarēsim iegādāties jaunu telefonu uz nomaksu. Mūsu bankas kartes var tikt nobloķētas un mūsu ienākumi var tikt piespiedu kārtā mums atņemti.